نورپردازی غرفه نمایشگاه
24 جولای 2016
(0 رای‌ها)

نورپردازی غرفه نمایشگاه و مهم ترین اصول نورپردازی

نورپردازی غرفه نمایشگاه از مهم ترین نکات در ساخت یک غرفه نمایشگاهی می باشد. نورپردازی می تواند تاثیر بسیار شگرفی در ظاهر و جلوه یک غرفه داشته باشد. به همین دلیل است که برای انجام آن، قطعا نیاز به یک تیم متخصص و آموزش دیده خواهید داشت که بتوانند با استفاده صحیح و بهینه از تجهیزات بهترین نورپردازی غرفه نمایشگاه را برای شما انجام دهند.
درصد بسیار چشمگیری از نمایشگاه ها در سالن های سرپوشیده برگزار می شوند و با توجه به این مسئله نورپردازی در این سالن ها به درستی انجام شود. تا مخاطبان قادر به برقراری ارتباط با تمامی غرفه ها شوند. توجه داشته باشید که حتی کسب و کارهای کوچک نیز می توانند تا با نورپردازی صحیح در غرفه خود،جلوه ای خیره کننده به آن بخشیده و کسب و کار خود را به صورت یک تجارت بسیار بزرگ نمایش دهند.
نمایش کالاها و خدمات غرفه از لحاظ بصری، تنها با رعایت قواعد نورپردازی انجان خواهد شد.
سعی در ارائه نکات مهم برای نورپردازی هرچه بهتر در غرفه سازی را داریم، با ما همراه باشید:

صحیح ترین روش نورپردازی غرفه نمایشگاه


نکات مهمی که برای انجام صحیح نورپردازی به آنها نیاز خواهید داشت عبارتند از:
"نور بیشتر، نمایش بهتر" این یک اصل است، بهتر است تا حد امکان آن را رعایت نمایید. اما در برخی موارد نیز شاهد استثناعاتی در این زمینه می باشیم. چراکه برخی از کالاها در نور کم جلوه ای بسیتر خواهند داشت. استفاده بیش از حد از نور شدید نیز نمی تواند انتخاب مناسبی باشد،چراکه اثرات مخربی را به همراه خواهد داشت.
به طور مثال، وسایلی مانند پارچه،عکس، کاغذ و لباس زیر نور شدید خشک می شوند و رنگ اصلی خود را نیز از دست خواهند داد.
حال این سوال پیش می آید که پس چگونه می توان نور مناسبی داشت؟ پیشنهاد ما به شما تهیه یک دستگاه نورسنج می باشد. این دستگاه ها به شما کمک می نماید تا بتواند نور غرفه خود را مورد سنجش قرار دهید.
بهترین انتخاب، نور ملایم است. تا بتواند به بازدیدکنندگان نیز آرامش بخشد.

نورپردازی مناسب در نمایش کالاها


در نظر داشته باشید که قسمت هایی از غرفه که برای چیدمان محصولات و یا خدمات خود استفاده می نمایید باید درجه نور بسیار بیشتری داشته باشد. این قسمت ها را باید نورانی تر نمایید تا بتوانند بیشتر جلب توجه کنند.
با استفاده از نور بیشتر بر روی محصولات و خدمات، جلوه و جلب توجه آنها را به میزان بسیار زیادی ارتقاع خواهید بخشید. در نتیجه با ورود بازدیدکننده محصول شما می تواند بیشتر دیده شود. اگر در غرفه خود محصولاتی دارید که از لحاظ اهمیت دارای درجه بندی می باشند، پیشنهاد ما به شما تنظیم درجه نور برحسب اهمیت این کالاها می باشد. هرچه اهمیت محصول دارای درجه بالاتری باشد باید نور تابیده شده بر روی آن نیز بیشتر شود.

نورپردازی غرفه نمایشگاه و اصول نورپردازی راهروها


قسمت هایی مانند راهروها، همچنین بخش هایی که قصد برگزاری جلسات را دارید،باید نور کمی داشته باشند. برای محل نشستن میهمانان حتما نور بسیار ملایمی را انتخاب نمایید. با این کار، قادر به آرامش بخشیدن به این افراد خواهید شد.
نورپردازی راهرو ها در غرفه سازی نیز بسیار مهم می باشد. نور کافی و مناسب راهروهای غرفه، می تواند آرامش را برای بادزدیکنندگان شما به ارمغان آورد، از طرفی نیز جلوه و ظاهر غرفه را بسیار زیباتر می نماید.
نور پردازی غرفه نمایشگاه قادر به رفع تمامی کم و کاستی ها نیز می باشد. می توانید در هر قسمتی که کاستی در غرفه وجود دارد، با نور پردازی صحیح آن ضعف را از بین برده و از چشم ها مخفی نمایید.

نورپردازی رنگی و سازه های نورپردازی در غرفه آرایی


استفاده از نورهای رنگی می تواند انتخاب مناسبی برای نورپردازی یک غرفه نمایشگاهی باشد. با توجه به اینکه هر رنگی قادر به ایجاد حسی جدید در افراد است می توانید تا از نورهای رنگی متناسب با فعالیت خود در این زمینه استفاده نمایید. در نمایش محصولات و یا خدمات قطعا نورپردازی رنگی انتخابی صحیح است. چراکه جلوه محصولات و خدماتتان را به شدت افزایش خواهد داد.
از تجهیزات نورپردازی مناسبی نیز استفاده نمایید و از بابت کیفیت آن ها اطمینان خاطر داشته باشید. تا در حین برگزاری نمایشگاه در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.
در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی تر در این زمینه می توانید تا با ما در آتلیه طراحی-معماری مسیحا در تماس باشید. می توانید از بخش نمونه های اجرایی ما،نحوه نورپردازی غرفه نمایشگاه های مختلف را مشاهده نمایید.

 
خواندن 3226 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 30 فروردين 1399 04:11