ایده طراحی غرفه نمایشگاه
04 آوریل 2018
(1 رای)

ایده طراحی غرفه نمایشگاه و نکاتی برای افزایش جذابیت آن

ایده طراحی غرفه اگر چه باید امری خلاقانه و منحصر به فرد باشد اما می توان با رعایت نکات و اصولی آن را به بهترین شکل ممکن انجام داد. امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که تبلیغات حرف اول را می زند و ایده های ناب و خلاقانه در تبلیغات می تواند کسب و کاری را زیر و رو کند و میزان فروش و جذب مشتری را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد. یکی از نمودهای عالی برای تبلیغات غرفه سازی نمایشگاهی است.

آرایش غرفه از ابزارهای مهم و موثر تبلیغات است


از این رو غرفه سازان در تلاش اند تا با یک ایده طراحی غرفه خلاقانه و ماهرانه مخاطبین بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. اهمیت ساخت غرفه در کشورهای مدرن و صنعتی به حدی است که به عنوان یک رشته مستقل در دانشگاه تدریس می شود و دارای مدیریتی مستقل نسبت به ارائه کالا و خدمات عمل می نماید. اگر چه روند توجه و اهمیت ایده طراحی غرفه نمایشگاه در ایران کند است اما در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و تولید کنندگان و افرادی که در زمینه تولید و ارائه خدمات فعالیت دارند تا حدودی به اهمیت آن پی برده اند.
و ما شاهد رشد روزافزون صنعت غرفه سازی نمایشگاهی در ایران هستیم.

ایده طراحی غرفه نمایشگاه و اثرات آن


امروزه غرفه داران به این باور رسیده اند که برای نمایش بهتر محصولات , کالاها و خدمات خود نیاز به روشهای موثر برای جذب بهتر و بیشتر مشتریان دارند. جذب و درگیر نمودن بازدیدکنندگان غرفه های نمایشگاهی می تواند آنها را تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی نماید. غرفه نمایشگاهی هویت شرکت و غرفه دار را نشان می دهد و در این راستا توجه به چگونگی طراحی و دیزاین غرفه می تواند بسیار اهمیت داشته و راهگشای غرفه داران باشد. ویژگی های غرفه های نمایشگاهی موثر در جذب بازدیدکنندگان و مخاطبین و توجه به این ویژگی ها باعث می شود تا گام های بلند و موثری در جهت موفقیت در نمایشگاه برداریم.

اگر بخواهیم ویژگی های غرفه نمایشگاهی را به صورت کلی بیان کنیم.

می توانیم آن ها را در موارد زیر خلاصه نماییم:
جذابیت و زیبایی غرفه و داشتن ایده طراحی غرفه جدید
یک غرفه نمایشگاهی باید با محصولات نمایشی هماهنگ باشد
غرفه باید در مکان مناسبی برپا شود
ایده طراحی غرفه نمایشگاه باید به خوبی پیام خود را به مخاطبین ارائه نماید طراحی غرفه باید به گونه ای باشد که با محصولات غرفه در ارتباط باشد.

اندازه مناسب برای غرفه نمایشگاهی


برای داشتن یک ایده طراحی غرفه مناسب اندازه و ابعاد غرفه نمایشگاهی بسیار مهم است.
اندازه غرفه نمایشگاه بر اساس سلیقه نیست و غرفه های بزرگ لزوما باعث افزایش اعتبار شرکت و جذب مشتری بیشتر نمی شوند. کوچک بودن ابعاد غرفه نمایشگاهی نیز شاید نتواند به خوبی اهداف شرکت را محقق نماید. ابعاد یک غرفه را تعداد محصولات و کالاهایی که قرار است نمایش دهیم تعیین می کند. همچنین:
اندازه
حجم
و نحوه نمایش کالاها
نیز در تعیین اندازه غرفه موثر است.

اگر در غرفه خود نیاز به فضایی برای مذاکره و تشریفات و پذیرایی از مهمان دارید نیز در هنگام اجاره فضای غرفه باید به ابعاد آن دقت نمایید.
با بررسی تمامی این عوامل ابعاد مورد نیاز غرفه خود را تعیین نمایید.
سپس با توجه به ابعاد آن نسبت به ارائه ایده طراحی غرفه و طرح غرفه اقدام نمایید.

بخش اطلاعات غرفه نمایشگاه


برای داشتن یک غرفه نمایشگاهی خوب باید اطلاع رسانی مناسبی به مخاطبین خود داشته باشید.
بخش اطلاعات غرفه نمایشگاه معمولا در ابتدای غرفه است
و مسئول آشنایی مخاطبین و بازدیدکننگان از غرفه می باشد.
هدایای کوچک نمایشگاهی , انواع بروشور که برای راهنمایی و اطلاع رسانی چاپ می شوند به مخاطبین ارائه می گردد. یک ایده طراحی غرفه مناسب می تواند شامل هدایای جالب و جذاب و بروشورهای مختلف و ... باشد. به یاد داشته باشید که این هدایای کوچک را کم اهمیت فرض نکنید زیرا می تواند نشان دهنده شخصیت شرکت و جذب کننده بازدید کننده باشد.

ایده طراحی غرفه برای نمایش محصولات


فضایی که برای نمایش در نظر می‎گیرید به عنوان قسمت اصلی غرفه نمایشگاهی شما محسوب می شود. ارتباط موثر و مناسب غرفه دار و کارشناس فروش و یا مسئول ارتباطات غرفه با بازدیدکنندگان و خریداران در این قسمت میسر می شود. نحوه نمایش محصولات و کالاها در این قسمت با داشتن ایده طراحی غرفه مناسب و حرفه ای انجام می شود و بازدید کننده می تواند از نزدیک با محصولات شرکت آشنا شده و آن را ببیند این امر پایه گذار تعاملات بعدی مشتری و شرکت خواهد شد.

ایده طراحی غرفه برای بخش مشاوره و مذاکرات


پس از ساخت غرفه نمایشگاه و نمایش محصولات شما نیاز به انجام مذاکرات و بازاریابی و ارائه مشاوره برای جذب بازدید کننده دارید. که سهم بزرگی در فروش و جذب مشتری دارد. مشتری که آمادگی لازم برای خرید محصولات و استفاده از خدمات شما را دارد می تواند با یک مشاوره خوب و اصولی و یک مذاکره آرام و منطقی یک خرید خوب و عالی انجام دهد و حتی به یک مشتری دائمی و همیشگی شما تبدیل شود. شما می توانید در بخش مذاکره و مشاوره از ویژگی های محصولات خود و توانایی شرکت برای ارائه محصولات بر حسب دلخواه مشتری صحبت نمایید. توافقات اولیه را انجام دهید.
و احتمالا پیش قراردادها را امضا نمایید و هدایا و کاتالوگ شرکت را اهدا نمایید.
طراحی این بخش جزئی از طراحی غرفه به حساب می آید و می تواند از اتاق جلسات و مذاکرات شرکت الهام بگیرد و دارای امکانات مناسب و راحت برای پذیرش مهمان باشد. به یاد داشته باشید که بخش مذاکرات می تواند از سایر بخش های غرفه متفاوت باشد. این یک ایده طراحی غرفه جالب و جذاب است. اگر غرفه شما وسعت لازم را داشته باشد می توانید در این بخش برای پذیرایی مهمانان خاص و برای بستن قراردادهای نهایی نیز از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از غرفه نمایشگاهی


بخش پشتیبانی بخشی از غرفه نمایشگاه است که باید به آن توجه لازم مبذول گردد.
بخش پشتیبانی خود شامل دو قسمت می باشد
بخشی که در معرض دید مخاطب است و شامل دکوراسیون و بخش پذیرایی مدعوین و بازدیدکنندگان می باشد.
بخش پنهان از دید مخاطب که شامل فضای نگهداری از تجهیزات و لوازم اضافی، آبدارخانه، محل استراحت و . . . می باشد.

بخش آموزش ایده طراحی غرفه نمایشگاهی


در صورتی که محل کافی در غرفه نمایشگاهی خود دارید خوب است بخشی را به تبلیغات و شناساندن شرکت و محصولات آن به مخاطبین اختصاص می دهند و در آنجا علاوه بر معرفی شرکت، طرز کار و روش های اجرایی و تخصصی مربوطه و یا نحوه ارائه خدمات را به صورت رایگان آموزش دهید. در صورتی که نیاز به مشاوره اصولی در زمینه ایده طراحی غرفه نمایشگاه دارید با شرکت غرفه سازی مسیحا تماس بگیرید. این شرکت با داشتن انواع مختلف ایده طراحی غرفه متناسب با کار شرکت ها اقدام به غرفه آرایی تخصصی بدون محدودیت زمانی و مکانی در تهران و شهرستان ها می نماید.

خواندن 2311 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 فروردين 1397 07:13