غرفه سازی نمایشگاه و اهمیت آن در میزان موفقیت در نمایشگاه
31 دسامبر 0776
(0 رای‌ها)

غرفه سازی نمایشگاه و اهمیت آن در میزان موفقیت در نمایشگاه

غرفه سازی برای نمایشگاه به معنای یک تصویر چندبعدی از پیام‌های بازاریابی و فروش می‌باشد. از طرفی دیگر، می‌توان غرفه سازی برای نمایشگاه را به عنوان زاییده برنامه‌ریزی دقیق شرکت‌کننده در نمایشگاه و ایده‌های خلاق طراح غرفه که به‌عنوان ویترینی برای نمایش فعالیت‌ها و فن‌های فروش است معرفی نمود. غرفه‌های نمایشگاهی تنها سازه‌های فیزیکی نمی‌باشند و ساخت یک غرفه در نمایشگاه تنها سر هم کردن این سازه‌ها نیست بلکه این غرفه‌ها ابزار و واسطه‌ای برای بازاریابی یکپارچه هستند، که از ویژگی‌های فیزیکی خود برای ایجاد فرصت‌های فروش محصولات و خدمات استفاده می‌نمایند.

تأثیر غرفه سازی برای نمایشگاه‌های مختلف


غرفه‌های نمایشگاه به‌صورت بالقوه این ویژگی را دارند تا بتوان از آن‌ها در تبلیغات و بازاریابی استفاده نمود. زیرا با به وجود آوردن بستری مناسب برای معرفی شرکت و محصولات به افراد چه مخاطبین عام و چه مخاطبین خاص در هر زمان می‌تواند کمک بسیار زیادی به صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات نماید. همچنین می‌توان اهمیت غرفه سازی برای نمایشگاه را این‌گونه بیان نمود که غرفه نمایشگاهی هر شرکتی معرف آن شرکت در نمایشگاه است و اهمیت غرفه به میزانی می‌باشد که به‌تنهایی می‌توان درصد موفقیت یک شرکت را از حضور در نمایشگاه تعیین نماید.

هدف تمامی شرکت‌ها از حضور در نمایشگاه آن می‌باشد که بتوانند تعداد بازدیدکنندگانی را که غرفه آنان را به خاطر می‌سپارند را گسترش دهند. درنتیجه بایستی در زمان تصمیم‌گیری در ارتباط با طراحی غرفه و غرفه سازی برای نمایشگاه توجه ویژه‌ای نمایند لازم به ذکر است که ماندگاری در ذهن تا آنجایی باارزش می‌باشد که حتی توانسته است تأثیر غرفه نمایشگاهی را از دامنه نمایشگاه نیز فراتر برده و تأثیر بسیار زیادی بر تصمیم‌گیری در زمان خرید داشته باشد.
و آگاهی از محصول و شرکت را در مدت‌زمان طولانی‌تری موجب گردد.

طرح غرفه اولین گام در غرفه سازی برای نمایشگاه


اگر قصد شرکت در نمایشگاه را دارید نیاز است تا ابتدا غرفه‌ای مناسب برای شرکت یا فروشگاه خود آماده نمایید. اهمیت طراحی غرفه در نمایشگاه به‌اندازه‌ای است که می‌تواند روی روند موفقیت شما در:

 • جذب مشتری
 • فروش بیشتر
 • و ماندگاری به‌عنوان یک برند معتبر
اثرگذار باشد.

پیش‌نیاز شرکت در نمایشگاه داشتن یک غرفه مناسب است.
و برای آماده‌سازی غرفه نیز نیاز به یک طرح غرفه مناسب دارید.
طرح غرفه شما باید مختص خودتان باشد.
و کپی‌برداری از طرح‌های دیگر غرفه‌ها و تکرار می‌تواند اثر معکوس روی موفقیت شما داشته باشد.

همچنین این طرح باید در تناسب با:

 • نوع فعالیت شما
 • نوع نمایشگاه
 • و محصولاتی که عرضه می‌کنید.
باشد و بسیار مؤثرتر است اگر بتوانید در غرفه سازی برای نمایشگاه از محصولات خود برای دیزیان غرفه استفاده کنید. در ادامه با مهم‌ترین نکاتی که در ساخت غرفه نمایشگاهی به آن‌ها نیاز دارید با ما همراه شوید:

مهم‌ترین نکات در غرفه سازی برای نمایشگاه و غرفه آرایی


ساخت غرفه برای نمایشگاه نیاز به رعایت برخی نکات و قوانین دارد که این نکات و قوانین باعث سهولت در فرایند غرفه آرایی برای نمایشگاه می‌شود. در اینجا به تعدادی از این قوانین اشاره می‌کنیم:
محلی را انتخاب نمایید که با محصول و فعالیت شما جهت حضور در نمایشگاه متناسب باشد.
سعی کنید ابعاد و متراژ غرفه‌تان متناسب با:

 • امکانات
 • دکوراسیون غرفه نمایشگاهی
 • و بازدیدکنندگان باشد.

  در طراحی معماری غرفه و غرفه سازی برای نمایشگاه از نرم‌افزارهای مهندسی سازی و آزمایش ایستایی غرفه‌ها استفاده نمایید. غرفه آرایی با روش مناسب چیدمان محصولات و یا خدمات به ترتیب اهمیت آن‌ها باید انجام شود. هر غرفه نمایشگاهی بخش‌های مختلفی دارد.
  که بنا بر ضرورت و نیاز شرکت همه یا تعدادی از این بخش‌ها می‌تواند وجود داشته باشد.
  این بخش‌ها شامل بخش:

 • اطلاع‌رسانی
 • مشاوره
 • مذاکره
 • پذیرایی از مهمانان خاص و ... می‌باشد.

  در غرفه سازی در نمایشگاه‌ها به نکات مهم زیر توجه نمایید:
  محیطی دور از هیاهوی نمایشگاه را جهت مذاکره انتخاب نمایید.
  در ارائه خدمات غرفه سیستمی منظم را در نظم بگیرید.
  برای بازدیدکنندگان خود شرایط جذابی را به وجود آورید.
  با توجه به فعالیت شرکت در غرفه سازی برای نمایشگاه از لوگو و نمادهای شرکت خود استفاده نمایید.
  یکی دیگر از نکات مهمی که تأثیر زیادی بر جذابیت غرفه نمایشگاهی دارد.
  ایجاد هارمونی رنگ و همسان‌سازی بین دکوراسیون و لباس فرم برای مسئولین غرفه نمایشگاهی است این مسئله از دیگر موارد بسیار مهم در طراحی و غرفه سازی برای نمایشگاه می‌باشد. به‌طورکلی هر اندازه یک غرفه نمایشگاه جذاب و چشم‌نوازتر باشد شانس بیشتری برای جذب مخاطب دارد البته جذابیت شرط کافی در غرفه سازی برای نمایشگاه نیست اما می‌تواند گام اولیه را در راه موفقیت بردارد. گام بعدی طراحی غرفه به‌گونه‌ای است که پیام آن به‌سادگی و ظرافت خاصی به چشم مخاطب بیاید.
  اگر مخاطب از پیام غرفه شما سر درنیاورد.
  حتی اگر غرفه‌تان به‌اندازه کافی جذاب باشد.
  به‌زودی غرفه شما را ترک خواهد کرد.

استفاده از خدمات غرفه سازی برای نمایشگاه از شرکت معتبر


با بهره‌گیری از نظرات مدیران شرکت‌ها و ارائه‌ی مشاوره به شکل صادقانه در طراحی غرفه و غرفه سازی برای نمایشگاه سیستم استانداردی برای تشریفات و پذیرایی به وجود آورید. حتماً جهت شرکت در نمایشگاه پکیج‌های تبلیغاتی جهت ارائه در نمایشگاه را آماده نمایید. برای ساخت غرفه نمایشگاهی‌تان از شرکت‌های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. برای انتخاب بهترین شرکت جهت غرفه سازی برای نمایشگاه و غرفه آرایی برای نمایشگاه بهتر است دقت و تحقیقات لازم را داشته باشید.
و نمونه کارهای این شرکت را به‌خوبی بررسی نمایید.

قیمت غرفه سازی برای نمایشگاه از دیگر مسائلی است که می‌تواند در این امر تأثیرگذار باشد. برخی از شرکت‌ها ادعا می‎کنند با قیمت‌های بسیار پایینی یک غرفه نمایشگاهی برپا می‌کنند باید ببینید که بودجه شما جهت غرفه سازی برای نمایشگاه به چه میزان است هزینه ساخت غرفه اگر به‌درستی صرف شود می‌تواند تا چندین برابر به شما بازگردد پس در این کار خساست به خرج ندهید البته به شرطی که آن را اصولی مصرف کنید. درهرصورت شرکت غرفه سازی مسیحا متخصص غرفه ساز در زمینه غرفه‌های داخلی و بین‌المللی آماده است تا خدمات مشاوره‌ای خود را برای طراحی غرفه نمایشگاه و غرفه سازی ارزان در اختیار شما قرار دهد.
کافیست تماس بگیرید.
و از وب‌سایت ما بازدید نمایید.

خواندن 1254 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 13 آذر 1397 06:40

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.